Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Buffon: Çfarë ndërhyrjeje nga Donnarumma! Nëse Manaj shënonte…

Rey Manaj pati një mundësi të mirë për të shtangur Italinë në minutën e fundit. Dhe për të evituar humbjen e Shqipërisë në ndeshjen e parë në Euro 2024.

Sulmuesi stopoi dhe kontrolloi në mënyrë të shkëlqyer një top të tillë nga Kristjan Asllani, duke lënë pas Calafiorin me një marrje të bukur.

Ndërkohë që parabola e lehtë u devijua nga Gigio Donnarumma, i cili arriti të shmangte golin që do të barazonte sfidën në 2-2.

Lexo edhe:

Portieri i PSG-së e festoi si i çmendur atë ndërhyrje vendimtare, ndërkohë që u shfaq në ekstazë sapo kryesori gjerman vërshëlleu përfundimin e duelit.

“Gardiani” italian është përgëzuar nga Gigi Buffon, aktualisht shefi i delegacionit të kombëtares italiane në Gjermani 2024.

Janë të shumta pritjet e Donnarummës si ajo ndaj Manajt, madje ka bërë edhe ndërhyrje më të vështira. Ishte një pritje shumë vendimtare.

Sepse nëse Shqipëria do të shënonte nuk do të kishim më kohë dhe hapësira për të reaguar”, u shpreh legjenda e portës italiane.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...