Ligue 1

Buffon, fans i dyshes Mbappe-Neymar: Duhet të fitojnë Topin e Artë!

Gianliugi Buffon në një intervistë të dhënë për Eurosport, ka folur për dy shokët e tij të skuadrës, Neymar dhe Kylian Mbappe. Italiani nuk ka nguruar të thurë një sërë komplimentash ndaj dyshes së sulmit tek PSG, madje ai shprehet se si Neymar ashtu Mbappe i kanë të gjitha mundësitë për të fituar Topin e Artë në një të ardhme jo dhe aq të largët.

“Me Neymar flas shpesh dhe i them që si ka mundësi që je 26-vjeç dhe ende nuk ke fituar asnjë Top të Artë.Gjithashtu i kam thënë se në pesë vitet e ardhshme duhet të fitosh 3 ti dhe 2 Mbappe. Pasi jam plotësisht i bindur se i ka të gjitha mundësitë për ta arritur diçka të tillë. Neymar ka teknikë, talent dhe klas.”

Ish-gardiani i Juventusit deklaroi se pas epokës Messi-Ronaldo do të jetë pikërisht dyshja e PSG që do ta monopolizojë trofeun e Topit të Artë.

“Mbappen e njohim të gjithë. Është 20-vjeç dhe ka të gjithë botën në duart e tij. Nëse ai vendos dhe i thotë vetes se dua të fitoj Topin e Artë brenda 10 viteve është e sigurt që do ta bëjë një gjë të tillë. Çdo gjë varet nga vetë ai.”

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency