Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie B

Buffon pranon sfidën e Fabregasit: Të shohim nëse do të më shënosh përsëri!

“I kam shënuar dy gola në karrierë, pse të mos i bëj të tretin”. Kështu është shprehur Cesc Fabregas, gjatë prezantimit me Comon, në Serinë B, për faktin se në këtë kampionat do të ketë mundësi të përballet sërish me Gianluigi Buffon, portierin legjendar italian, që edhe pse është 43 vjeç, vazhdon të luajë si profesionist, në radhët e Parmës.

Ishte një lloj sfide që spanjolli i lëshoi “gardianit” italian, por përgjigjja e ish-it të Juves ishte e menjëhershme nëpërmjet një postimi në Twitter.

“Do të jetë kënaqësi e madhe të të sfidoj sërish. Mirë se erdhe në Itali, kampion! Të pres krahëhapur.”

Postimi mbyllet me pranimin e sfidës nga italiani.

“Të shohim nëse do të arrish të më shënon përsëri.”

Përplasja e parë Buffon-Fabregas është në program më 29 tetor, në stadiumin “Tardini” të Parmës.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...