Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Buffon “var dorezat në gozhdë”? Portieri refuzon Arabinë Saudite dhe i përkushtohet gjuhës angleze

Zyrtare/ Buffon rikthehet në Kombëtare
Zyrtare/ Buffon rikthehet në Kombëtare

Pas Parma-s, nuk ka më futboll? Gianluigi Buffon është gati ta mbyll me futbollin i luajtur.

Sipas raportimeve nga mediet italiane, Buffon sapo ka refuzuar një ofertë nga Arabia Saudite, me ish-portierin e Juventus që mori një propozim vërtet fantastik, 30 milionë euro për dy vite.

Lexo edhe:

45-vjeçari nuk kërkon më të luajë dhe tashmë kërkon t’i përkushtohet familjes, ndërsa burime pranë tij kanë bërë me dije se ai do t’i përkushtohet anglishtes, kjo pasi ai dëshiron që në të ardhmen të bëhet një menaxher i nivelit të lartë.

Një vendim i cili do të bëhet publik shumë shpejt, me portierin i cili do të njoftojë vendimin e tij për të ardhmen dhe pritet ta mbyll me futbollin e luajtur pas afro tre dekadash.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...