Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Bulku për SuperSport: Nuk ka rëndësi skema, fitojmë nëse japim maksimumin

Ndihmësi i trajnerit Reja, Ervin Bulku foli për mikrofonin e SuperSport në prag të transfertës ndaj Izraelit, ku shpjegoi zgjedhjet në formacion dhe deklaroi se synimi i kuqezinjve është marrja e tre pikëve, për të shpresuar për vendin e parë në grup.

Kemi një 4-4-2 apo 4-3-1-2? Si është zgjidhja e trajnerit dhe kush do të luajë pas sulmuesve?
Më e rëndësishme sesa vendosja, do të jetë ajo se çfarë do të japin djemtë në fushë. Shpresoj të jenë të gjithë në formë të mirë dhe të japin maksimumin, me shpresën që të kemi me vete edhe fatin, për të dalë me tre pikë nga kjo sfidë.

A ju krijon vështirësi fakti që po ndryshoni skemë?
Nuk ka shumë kohë për të punuar me kombëtaren, pasi ka pak ditë në dispozicion. Megjithatë grupi është i njëjtë prej kohësh dhe e kanë më të lehtë të kuptojnë detyrat e tyre në fushë.

Pse Kombëtarja vuan të shënojë gola me goditje standarde apo me skema si në kohën tuaj?
Ne punojmë shpesh me këto, por nuk është e thjeshtë t’ia dalësh. Megjithatë nuk ka rëndësi si vjen goli, por të shënojmë dhe të fitojmë ndeshjen.

https://www.supersport.al/formacionet-zyrtare-reja-ndryshon-para-finales-por-bajrami-mbetet-ne-stol/

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...