Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Bulku: Reja mendon vetëm për të mirën e kombëtares, i sheh të gjithë lojtarët njësoj!

Para ndeshjes miqësore Shqipëri-Itali në Air Albania, ndihmësi i trajnerit Edy Reja, Ervin Bulku foli në SuperSport ku theksoi se për teknikun italian të gjithë lojtarët janë njësoj. Bulku shtoi se trajneri Reja mendon vetëm për të mirën e kombëtares.

“Nuk është hera e parë që luajmë me këtë formacion, trajneri mendoi të fusë lojtarët më në formë. Asllani jashtë formacioni? Asllani është zgjedhje e trajnerit, ka luajtur ndeshje të tjera nga minuta e parë. Janë të gjithë njëlloj në sytë e trajnerit, ai mendon vetëm për të mirën e skuadrës”.

Erdhi Cambiasso në Tiranë dhe u përfol si opsion për kombëtaren? Pse askush nuk të përmend për trajner? “Detyra ime është të bëj më të mirën për kombëtaren, duhet t’i shërbej ekipit kombëtar dhe nuk ka rëndësi formacioni”, u shpreh Bulku.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...