Bundesliga

Bundesliga rikthehet me rekord shikuesish në televizion!

Rifillimi i Bundesligës, pas një pushimi dy-mujor për shkak të epidemisë së koronvirusit, tërhoqi më shumë se gjashtë milionë shikues të televizionit në Gjermani. Sipas portalit Seebiz, falë kësaj, kompania televizive Sky, e cila transmeton ndeshjet, theu rekordin e vet të shikimit të kampionatit gjerman.

Dje në 15:30, kur filluan ndeshjet e para të raundit të 26-të, Sky u shikua nga 3.68 milionë shikues në kanalet e paguara, që është dy herë më shumë se shifra e zakonshme për të shtunën në futboll.Kësaj i duhet shtuar 2,45 milionë shikues që i shikuan ndeshjet në kanalin televiziv falas Sport News, i cili është i disponueshëm për të gjithë.

Bundesliga rifilloi dje pas një pauze më shumë se 60 ditë për shkak të pandemisë së koronavirusit, përpara tribunave të zbrazëta dhe me masa të rrepta shëndetësore. Aktualisht është e vetmja ligë e madhe e futbollit që vazhdon të garojë në Evropë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency