Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bundesliga/ Schalke jep shenja jete, Union Berlin “harron” si fitohet

Bundesliga
Bundesliga

Schalke 04 jep shenja jete, teksa ka regjistruar fitoren e dytë radhazi dhe ka lëshuar vendin e fundit të renditjes. Skuadra e drejtuar nga Thomas Reis ia doli të triumfojë 0-2 në transfertën ndaj Bochumit, një rival direkt për mbijetesën dhe të ngjitet në kuotën e 19 pikëve, në vendin e parafundit.

Një autogol i Reimann në fundin e pjesës së parë dhe goli i Butler në minutën e 79’, vulosën suksesin e Schalkes, që tani beson më shumë se kurrë te mbijetesa dhe do të provojë deri në fund qëndrimin në elitën e futbollit gjerman.

Lexo edhe

Vijon të zhgënjejë Union Berlin, që nuk fiton për të tretën ndeshje radhazi, teksa pasditen e sotme nuk shkoi dot përtej barazimit pa gola ndaj Kolnit në shtëpi. Fitorja e fundit e berlinezëve daton më 11 shkurt në transfertën ndaj Leipzig dhe tani skuadra duhet të shqetësohet për të ruajtur një vend në zonën Champions.

Në ndeshjet e tjera, Augsburg ia doli të triumfojë me rezultatin 2-1 ndaj Werder Bremen, ndërsa Mainz mposhti me rezultatin minimal 1-0 Hoffenhaimin. Në orën 18:30 në fushë zbret Bayerni i Mynihut, që do të përballet me Stuttgartin në transfertë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...