Premier League

Burnley i merr pikë Liverpoolit në “Anfield”, fitore mbijetese për West Hamin dhe Watfordin

Me titullin kampion tashmë të hipotekuar, Liverpooli mund t’ia lejojë vetes hapat e gabuar, nëse mund të konsiderohen të tillë barazimet apo humbjet në këtë fund sezoni. Skuadra e Jurgen Kloppit barazoi 1-1 në “Anfield” (kishte marrë vetëm fitore në shtëpi) përballë Burnley-t, që vazhdon të luftojë për një vend në kupat e Europës sezonin e ardhshëm.

Kampionët e saposhpallur të Aglisë qëndruan në epërsi të një goli, të shënuar nga Robertson (34’) deri në minutën e 69-të, kur Rodriguez përfitoi nga një top i mbetur në zonë, pas një vertikalizimi që nga mesfusha e miqve, duke barazuar shifrat. Gjithsesi, Liverpooli (93 pikë) është ende në lojë për të thyer rekordin e pikëve në një sezon, që mbahet me 100 pikë nga Manchester City, por duhet t’i fitojë të tria sfidat e mbetura me Arsenalin, Chelsea-n dhe Newcastle.

I largohet zonës së ftohtë West Hami, pas fitores 0-4 me Norwichin e vendit të fundit. Të gjithë golat për ekipin londinez u shënuan nga i njëjti autor, Michail Antonio.

Sukses shumë i rëndësishëm edhe për Watfordit, që iu imponua 2-1 skuadrës së Newcastle falë dygolëshit të shënuar me 11-metërsh nga Deeney, ndërsa për miqtë nuk vlejti për asgjë rrejta e Gayle.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency