Connect with us

Hi, what are you looking for?

Moshat Kuqezi

Bushi: E kemi harruar fitoren me Rumaninë, duam kualifikimin

Trajneri i Shpresës, Alban Bushi, foli në një konferencë për shtypin për dy ndeshjet e radhës me Finlandën jashtë dhe me Malin e Zi në Shqipëri.

Ndryshimet në listë: “Marrim ata që janë më në formë. Ata që mungojnë nuk do të thotë se nuk do të vijmë më.”

Shmangia e euforisë dhe pretendimi për t’u kualifikimi: “Si fitorja dhe humbja duhet harruar shpejt. Sapo mbaron ndeshja duhet lënë pas. E dimë shumë mirë kush jemi dhe cilësitë e e kundërshtarëve tanë. Ekipi rumun kushton 30 milionë euro. Duhet të luajmë si ekip dhe të luftojmë për njëri—tjetrin. Nëse nuk e bëjmë nuk fitojmë asnjë ndeshje.”

Emrat për Kombëtare A: “Pyetje që më bëhet në çdo konferencë. Nuk është se mund të ndryshojmë shumë për një periudhë të shkurtër. Për momentin nuk mendoj se ka një lojtar që mund ta ndihmojë skuadrën e parë në këtë moment.”

Lexoni edhe:

Grumbullimi i lojtarëve të Shpresës nga Kombëtarja A: “Na kanë penalizuar gjithmonë lojtarët që na i ka marrë ekipi A. Po të kishim p.sh. Muçin Brojën mund të merrnim më shumë pikë. Aktualisht Kombëtarja A nuk do të na marrë lojtarë, sepse nuk janë ende gati, jo se nuk janë cilësorë.

Bashkëpunimi me Sylvinho: “Është bashkëpunim më i mirë, sepse është gjatë gjithë kohës këtu, në Shqipëri.”

 

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...