Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Busquets largohet, Xavi: Është lojtari më i zgjuar që kam njohur, ikën duke fituar titullin

Pesë ndeshjet e mbetura deri në fund të La Ligës do të jenë edhe pesë ndeshjet e fundit të Sergio Busquets me fanellën e Barcelonës.

Mesfushori spanjoll njoftoi largimin e tij nga “katalanasit” gjatë javës dhe në konferencën për ndeshjen kundër Espanyol-it, trajneri Xavi ka dashur të flasë ëmbël për kapitenin e tij.

Lexo edhe:

“Është shumë e rëndësishme që Sergio të largohet duke fituar dhe duke u ndjerë i rëndësishëm. Lamtumira e tij ndikon në ekipin tonë, por është vendimi i tij, është vendimi i një miku tim, lojtari më i zgjuar me të cilin kam luajtur. Ai ishte 10 në gjithçka, sjellje, stërvitje, qëndrim, në futboll.”-tha trajneri i Barçës.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...