Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Busquets nuk rinovon me Barçën, ja kur pritet njoftimi i klubit

Sergio Busquets do të largohet nga Barcelona në fund të sezonit.

Lajmi është bërë i ditur nga mediet spanjolle, sipas së cilave mesfushori ua ka komunikuar sot (e martë) këtë vendim shokëve të skuadrës.

Lexo edhe: 

Ndërsa nga klubi katalanas pritet njoftimi zyrtar në ditët në vijim, me shumë mundësi pasi Barcelona të ketë siguruar matematikisht titullin e La Liga.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...