Europa League

Buzëqesh Cungu, Reginaldo drejt Gjeorgjisë

Kukësi rigjen Reginaldon. Sulmuesi nga Mozambiku më në fund ka marrë vizën për të udhëtuar drejt Gjeorgjisë, aty ku nënkampionët e vendit do të luajnë duelin e parë për raundin e tretë të Europa League me Torpedo Kutaisi.

Gjatë të gjithë ditës së sotme drejtuesit e Kukësit kanë ngritur zërin madje deri në institucionin e UEFA-s, për shkak se tre futbollistë, Valon Ethemi, Edis Maliqi dhe pikërisht Reginaldo, nuk ishin pajisur me vizën që i lejon udhëtimin drejt Tbilisit.

Por mesa duket për qendërsulmuesin procedurat janë mbyllur me shpejtësi, duke bërë që 28-vjeçari të marrë avionin për t’iu bashkuar skuadrës. Normalisht futbollisti duhet të ishte së bashku me skuadrën, madje të merte pjesë edhe në seancën e fundit stërvitore, por Armando Cungu mund të kënaqet përgjysmë.

Autori i 18 golave edicionin e kaluar në kampionat me fanellën e Laçit do të jetë një forcë më shumë në stol, pavarësisht se do t’i duhet që nga avioni të zbarkojë direkt në fushë.

Megjithatë në situatën aktuale, qëndrimi në stol i Reginaldos do të ishte një bonus për Kukësin, pasi futbollisti është stërvitur gjatë javës dhe ndoshta mund të ketë minuta për të në pjesën e dytë, pavarësisht se nuk ka qenë me skuadrën në seancën e fundit stërvitore.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency