Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Buzëqesh Sarri, Tare i sjell edhe ish-mesfushorin e Interit

Matias Vecino bashkohet sërish me Sarrin. Mesfushori 31-vjeçar është i lirë, pasi i ka skaduar kontrata me Interin dhe sipas mediave italiane, ka arritur marrëveshje me klubin lacial.

Kontratë tre vjeçare dhe pagë 2.5 milionë euro në sezon ka ofruar Tare për mesfushorin uruguaian, që ka dhënë miratimin dhe brenda të premtes pritet të kryejë testet mjekësore, para se të nisë përgatitjet në urdhrat e Sarrit.

Vecino dhe trajneri italian kanë punuar së bashku në sezonin 2014-2015 te Empoli, me uruguaianin që shënoi 2 gola në 35 ndeshje, ndërsa tani bashkohen sërish te Lazio, aty ku Sarri po provon të implementojë idetë e tij mbi futbollin.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...