Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Buzëqesh Xavi, shërohen dy lojtarë nga COVID-19 para El Clasicos

Lajme të mira për Xavin para Superkupës së Spanjës. Trajneri “blugranave” do të ketë dy lojtarë të rëndësishëm në dispozicion për sfidën gjysmëfinale përballë Realit të Madridit: Pedrin dhe përforcimin e rëndësishëm të merkatos, Ferran Torres.

Të dy kanë rezultuar negativë në testin për Covid-19 të kryer në orët e fundit dhe së shpejti do t’i bashkohen pjesës tjetër të ekipit në Riad, ku skuadra katalane ka zbarkuar që këtë të hënë..

Mesfushori dhe sulmuesi do t’u bashkohen lojtarëve të tjerë në stërvitjen që do të zhvillohet në stadiumin “Princ Faisal”, në Riad, menjëherë pas konferencës për shtyp të trajnerit dhe kapiteni Sergio Busquets.

Klubi ka njoftuar organet kompetente për rezultatet e tamponëve për të dy futbollistët.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...