Kategoria e Parë

Bylis rikthehet zyrtarisht në Superiore!

Pas Vllaznisë edhe Bylis siguron zyrtarisht rikthimin në elitën e futbollit shqiptar. Kompletohet kështu numri i 10 skuadrave që do të garojnë në Kategorinë Superiore sezonin e ardhshëm. Ballshiotët kishin hedhur një hap të sigurtë drejt ngjitjes falë fitores 0-1 brenda në Kavajë ndaj Besës dy javë më parë, por me suksesin e sotshëm në transfertën vlonjate ndaj Orikut në Orikum siguruan edhe matematikisht rikthimin në Superiore, 2 javë përpara fundit të sezonit në Kategorinë e Parë. Bylis kryeson grupin B pas 24 ndeshjesh me 39 pikë, 8 më shumë se Besa që në transfertën e Roza Haxhiut ndaj Lushnjës nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1. Ndërkohë autorët e golave për Bylisin në sfidën ndaj Orikumit ishin Guindo dhe Peposhi. Skuadra mallakastriote rikthehet në Kategorinë Superiore pas një mungese që zgjat prej 3 sezonesh.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency