Kategoria Superiore

Bylis-Skënderbeu një finale për mbijetesën!

Të flasësh për finale në Superiore ndoshta është pak shpejt, por sfida e kësaj të shtune në Ballsh mes Bylisit dhe Skenderbeut mund të konsiderohet vërtetë e tille,si një betejë e vërtetë për të mbërthyer vendin në play-off qe të çon drejt shpëtimit. Fitorja e një jave më parë me Apoloninë në Fier ishte e rëndë për ekipin e Dovedanit, ashtu si dhe barazimi papritur që Skënderbeu i mori Vllazninë në shtëpi. Ballshiotët falë suksesit në “Loni Papuciu” morën një 3 pikësh ndaj një rivali direkt lanë vendin e fundit në renditje dhe mbi të gjitha rikthyen shpresën pas një Serie A negative rezultatesh.

Faktori fushë mund të jetë vendimtar pavarisht mungesës së tifozëve dhe një tjetër sukses ndaj një rivali dirket do te ishte një hap i madh drejt vendit në play out. Skënderbeu është ekipi që bëri më shumë blerje në merkaton e dimrit dhe ndaj korçarëve nuk do të jetë e thjesht por ky është një Skenderbe tjetër, që gjithsesi po përpiqet të mësojë të mbijetojë dhe në rast se sfida e Adush Muçës prodhon një fitore pavarsisht se për kë,do të jetë hapi i madh drejt mbijeteses. Në të kundërt gara do të bëhet dhe më e veshtirë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency