Kategoria e Parë

Bylisi pëson humbjen e parë, Erzenit i falet një shkodrani! Festojnë Apolonia dhe Besëlidhja

Janë luajtur sot ndeshjet e javës së dhjetë në Kategorinë e Parë. Bylisi kryesues pëson humbjen e parë në Peqin, fitore minimale dhe e rëndësishme e Erzenit, teksa Korabi merr një pikë në Lushnje dhe renditet në vend të tretë.

Shkumbini fitoi 2-0 në Peqin ndaj Bylisit, duke i shkaktuar disfatën e parë sezonale ballshiotëve. Endri Magani zhbllokoi takimin në fundin e pjesës së parë, ndërsa goli i brazilianit Barbosa (58’) vulosi suksesin e ekipit bardhekaltër, që është ngjitur në vendin e shtatë.

Bylisi mbetet në krye, por diferenca me Erzenin ndjekës është reduktuar në 5 pikë. Skuadra e Nevil Dedes mposhti 1-0 Burrelin falë golit të shkodranit Jasmin Rraboshta në minutat shtesë të ndeshjes.

Asnjë gol nuk prodhoi sfida Lushnja-Korabi, me vendasit që regjistruan përballjen e katërt pa fitore në Kategorinë e Parë. Vendi i tretë me 19 pikë për ekipin dibran, që numëron tre pikë më pak se Erzeni.

Sota dhe Maksuti realizuan në pjesën e dytë golat që i dhuruan Apolonisë fitoren 2-0 në Fier përballë Turbinës. Feston edhe Besëlidhja, që triumfoi 2-3 në fushën e Maliqit, duke arritur suksesin e dytë radhazi në kampionat.

Redon Danaj ishte heroi i lezhianëve me tri gola, teksa vendasve nuk u shërbyen rrjetat e Kames dhe Demollarit në fraksionin e dytë të takimit.

Besa humbi 1-0 në Pukë përballë Tërbunit, që mori fitoren falë golit të Hysës në pjesën e parë. Të dy skuadrat ndajnë vendin e pestë me nga 15 pikë. Në takimet e tjera, Tomori ngeci në një barazim të bardhë shtëpiak përballë Butrintit, ndërsa Vora realizoi tre gola në suksesin përballë Pogradecit.

 

Rezultatet e javës së 10:

 

Renditja e Kategorisë së Parë:

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency