Lajme

Cabrini: Maradona do ishte ende gjallë, por të kishte ardhur te Juve

Ish mbrojtësi anësor i Juventusit, Antonio Cabrini ka shprehur keqardhjen maksimale për ndarjen nga jeta të Diego Armando Maradonës, të cilin e quajti një kundërshtar shumë xhentil dhe një legjendë të gjallë.

Cabrini është përballur shpesh me Diegon si kundërshtar në fushë, por në deklaratën e tij tha se nëse legjenda argjentinase do të kishte veshur fanellën e Juventusit, do të ishte ende gjallë, pasi ambienti do ta ndihmonte më shumë.

“Maradona ishte një legjendë e gjallë një kundërshtar xhentil, që ashtu si shumë talente të tjerë, ka ditur të japë më të mirën dhe më të keqen në të njëjtën kohë. Do të ishte akoma me ne, nëse do të kishte ardhur te Juventus, pasi ambienti, jo klubi, por ambienti do ta kishte shpëtuar. Dashuria e Napolit ishte kaq e fortë dhe autentike”, u shpreh Cabrini.

Megjithatë vetëm pak orë më vonë Cabrini u pendua për deklaratën e tij dhe kërkoi ndjesë, duke theksuar se nuk duhej të ishte marrë me gjykime morale për jetën e legjendës argjentinase Maradona.

Të Fundit

Premier League 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
37
28
6
3
96
24
+72
90
2Liverpool
36
26
8
2
89
24
+65
86
3Chelsea
36
20
10
6
73
31
+42
70
4Tottenham Hotspur
37
21
5
11
64
40
+24
68
5Arsenal
37
21
3
13
56
47
+9
66
6Manchester United
37
16
10
11
57
56
+1
58
7West Ham United
37
16
8
13
59
48
+11
56
8Wolverhampton Wanderers
37
15
6
16
37
40
-3
51
9Leicester City
36
13
9
14
57
57
0
48
10Brighton & Hove Albion
37
11
15
11
39
43
-4
48
11Brentford
37
13
7
17
47
54
-7
46
12Newcastle United
37
12
10
15
42
61
-19
46
13Crystal Palace
36
10
15
11
47
43
+4
45
14Aston Villa
36
13
5
18
49
50
-1
44
15Southampton
36
9
13
14
41
61
-20
40
16Everton
36
10
6
20
39
59
-20
36
17Leeds United
37
8
11
18
40
78
-38
35
18Burnley
36
7
13
16
32
50
-18
34
19Watford
37
6
5
26
33
75
-42
23
20Norwich City
37
5
7
25
23
79
-56
22


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency