Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Cagliari-Udinese mbyllet pa fitues, skuadrat ende nuk kanë provuar “shijen” e fitores këtë sezon

Cagliari-Udinese ndanë pikët në javën e katërt të Serie A, me skuadrat që ende nuk kanë provuar ende “shijen” e triumfit për këtë sezon.

Takimi u mbyll me barazim pa gola, me dy ekipet që u munduan, por nuk ia dolën të gjenin rrugën drejt rrjetës.

Lexo edhe:

Ishin miqtë ata që diktuan ritmin si në pjesën e parë ashtu edhe në të dytë, megjithatë dolën me vetëm një pikë nga “Unipol Domus”, me Cagliarin që e mbylli ndeshjen me 10 lojtarë, pasi në minutën e 90+5′ Wieteka mori kartonin e dytë të verdhë dhe la ekipin e tij në inferioritet për një minutë lojë.

Pas raundit të katërt të Serie A, Cagliari renditet në vend të 18-të me vetëm dy pikë, teksa Udinese pozicionohet në vend të 16-të me tre pikë.

Lajme të tjera

Legjionarët

Ernest Muçi njihet për golat e bukur që shënon. Sulmuesi i talentuar shqiptar, tundi rrjetën kundërshtare në takimin Piast Gliwice-Legia e Varshavës, sfidë që...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Champions League

Dëmtim i rëndë tek Atletico Madrid. Colchoneros u thyen 3-0 në fushën e Valencias, ndërkohë që Diego Simeone ka humbur edhe shërbimet e Thomas...

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...