Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Calhanoglu i “bën nder” Asllanit, turku humbet ndeshjet e rëndësishme

Sfida kualifikuese për Euro 2024 mes Turqisë dhe Kroacisë rezultoi fatkeqe për Interin. Mesfushori turk Hakan Calhanoglu la fushën e lojës në minutën e 38-të si pasojë e një tërheqje muskulore teksa pritet të qëndrojë jashtë fushave për të paktën 20 ditë dhe mund të rikthehet i gatshëm vetëm në ndeshjen e kthimit në Champions League ndaj Benficas më datë 19 prill.

Në fakt, testet mjekësore të së enjtes do të përcaktojnë fiks afatin kohor të rikuperimit, por ndjesitë e para në klubin e Inter nuk janë pozitive. I gjendur në këtë situatë, trajneri Simone Inzaghi pritet t’i japë më shumë hapësirë lojtarit të kombëtares Kristjan Asllani.

Lexo edhe:

  1. Tudor “shigjeton” Serinë A: Liga franceze më e fortë!
  2. Jo vetëm Ancelotti, Ronaldo sugjeron edhe një tjetër legjendë për Brazilin
  3. Pësoi shtatë gola, portieri i gëzohet fanellës së Messit: Nuk e heq as në gjumë!
  4. Goditje në merkato, Juventus pas yllit të Bayern Munich

Mesfushori kuqezi është aktivizuar në vetëm 12 ndeshje të kampionatit megjithatë këtë dëmtim të Calhanoglu mund ta kthejë në favorin e tij pasi një paraqitje pozitive në ndeshjet finale të sezonit pritet ta shndërrojë në protagonist në vitin e tij të dytë si zikaltër.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...