Serie A

Calhanoglu: I lumtur që vij në një klub të madh, dua të fitoj trofe

Menjëherë pasi hodhi firmën që do ta mbajë të lidhur për tre sezone, fantazisti turk Hakan Calhanoglu dha edhe intervistën e tij të parë si futbollist zikaltër, ku tha se është i ndërgjegjshëm për zgjedhjen që ka bërë dhe se dëshiron të fitojë diçka në Itali.

Sa i kënaqur jeni që keni firmosur me Interin?
Jam shumë i lumtur, pasi e di mirë çfarë do të thotë të jesh këtu, në një klub të madh, skuadër të fortë dhe atmosferë fantastike.

Cili është objektivi juaj me Interin?
Dua të fitoj diçka këtu në Itali, pse jo të mbrojmë titullin kampion me Interin dhe të bëjmë sa më mirë në Ligën e Kampionëve.

Keni folur me Inzaghin?
Po, kam folur dhe e njoh mirë sistemin e tij të lojës. Më ka folur shumë mirë dhe shpresoj që të bëjmë një sezon sa më të mirë këtu te Interi, por mbi të gjitha të mos kem dëmtime.

Ju pëlqejnë më shumë golat apo asistet?
Unë preferoj më shumë asistet, pasi nuk jam futbollist objektiv dhe vë mbi gjithçka objektivat e klubit. Kohët e fundit me Piolin kam luajtur në rolin tim të preferuar dhe jam munduar të bëj më të mirën në fushë.

Keni folur me Emre Belozoglu, që ka luajtur 5 sezone me Interin?
Po, kam folur dhe më ka thënë shumë gjëra të bukura për këtë klub. Më ka thënë të argëtohem dhe të bëj më të mirën në fushë.

Në Gjermani jeni cilësuar si “zoti i goditjeve standarde”…
Shpresoj që të shënoj sa më shumë gola të tillë edhe te Interi. Natyrisht që duhet talenti, po duhet edhe shumë stërvitje, për t’i gjuajtur mirë goditjet.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency