Serie A

Calhanoglu mban Milanin në lojë për zonën Champions

Milani mban gjallë shpresat për të luajtur në Champions League sezonin e ardhshëm. Skuadra kuqezi fitoi 0-1 në “Artemio Franchi” ndaj Fiorentinës me gol të turkut Calhanoglu, i cili devijoi me kokë krosimin e Susos.

Në pjesën e dytë skuadra vjollcë bëri gjithçka për të shmangur humbjen dhe i pati madje rastet, sidomos me sulmuesin e saj kryesor, Federico Chiesa, por pa mundur të ndryshojë fatin e takimit.

“Djalli” me këtë fitore mbetet jashtë zonës Champions, në vendin e 5-të (62 pikë), me 3 pikë më pak se Atalanta dhe 1 më pak se Interi, që do të luajë ndaj Chievos. Në dy javët e mbetura kuqezinjtë do të përballen me Frosinonen dhe SPAL-in, ndërsa Atalanta do të luajë ndaj Juventusit dhe Sassuolos.

Takimi i zhvilluar mes Cagliarit dhe Lazios përfundoi me fitoren 1-2 të bardhekaltërve (shënuan Luis Alberto dhe Correa për miqtë dhe Pavoletti për ishullorët), rezultat që mban në garë ekipin kryeqytetas për vendin e 6-të dhe vetëm matematikisht për Championsin.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency