Serie A

Calhanoglu zyrtarisht zikaltër, firmos për tre sezone me Interin

Hakan Calhanoglu është zyrtarisht futbollist i Interit. Prezantimin zyrtar e ka bërë klubi zikaltër në kanalet e veta të komunikimit, ku njofton se fantazisti turk ka nënshkruar për tre sezone me Interin.

Mesfushori 27-vjeçar ka qenë prej 4 sezonesh në pjesën kuqezi të Milanos, por i përfundoi kontrata me Milanin dhe si futbollist i lirë vendosi t’i bashkohet Interit, ku do të përfitojë një pagë prej 5 milionë eurosh në sezon.

Futbollistit turk iu ofrua rinovimi me Milanin për një pagë prej 3.5 milionë eurosh, por këmbënguli që të përfitojë 5 milionë euro në sezon dhe këtë shifër ia ofroi menjëherë Interi, duke i dhënë edhe “dhuratën” e parë trajnerit Simone Inzaghi.

Marrëveshja e Cahlanoglu me Interin u arrit ditën e djeshme, ndërsa në mbrëmje fantazisti mbërriti në Milano dhe sot kreu të gjithë testet e nevojshme mjekësore, para se të firmoste kontratën që do ta lidhë me zikaltrit.

Nuk mungoi as një vizitë e Calhanoglu në dhomën e trofeve të klubit zikaltër, ku bëri edhe një foto me fanellën e Interit, ndërsa tani fantazisti turk do të nisë pushimet, duke qenë se ishte i angazhuar në Europian me Turqinë dhe do të rikthehet në Milano vetëm në mesin e muajit korrik.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency