Premier League

Calvert-Lewin gjen sërish rrjetën, Everton merr një tjetër fitore në Londër

Evertoni i Calro Ancelottit i ka bërë një nisje perfekte sezonit tëri në kampionatin anglez, pasi numëron 3 fitore në po kaq ndeshje të luajtura dhe renditet me meritë në krye të tabelës.

Suksesi i radhës për “Toffees” vjen sërish në Londër, ku në javën e parë kishin mposhtur me rezultatin minimal 0-1 Tottenhamin dhe sot fituan me shifrat 1-2 ndaj një kundërshtari të vështirë si Crystal Palace.

Skuadra nga Liverpooli gjeti avantazhin që në minutën e 10’, kur pas një pasimi të Coleman, ishte sulmuesi Calvert-Lewin që dërgoi topin në rrjetë. Anglezi është shndërruar në një makineri golash në këtë start të kampionatit, pasi sot dërgoi sferën për herë të 5-të në rrjetë dhe është në krye të listës së golshënuesve.

Kouyate riktheu baraspeshën për Crystal Palace, por vetëm për pak minuta, pasi në të 40-ën ishte braziliani Richarlison që u tregua i saktë nga pika e penalltisë dhe shënoi golin që rezultoi vendimtar për marrjen e tre pikëve nga ana e Evertonit.

Ndeshje dramatike, Man. United mposht Brightonin “pas vërshëllimës finale”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency