Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Camavinga pranë rekordit absolut që mbahet nga bashkëkombësi i tij

Eduardo Camavinga shpreson që Reali i Madridit do ta eliminojë Barcelonën për t’u kualifikuar në finalen e Kupës së Mbretit me qëllim afrimit të një objektivi të pabesueshëm për të.

Mesfushori francez, nëse do të arrijë ta fitojë trofenë e dytë më të rëndësishëm në Spanjë (Kupën e Mbretit), do të bëhej lojtari më i ri në historinë e “Los Blancos” që triumfon në të gjitha garat.

LEXO EDHE: 

Në fakt, në moshën 20-vjeçare, ai do të thyente rekordin e vendosur nga Raphaël Varane, i cili kishte mbërritur te Reali në moshën 18-vjeçare (ashtu si bashkëkombësi i tij) dhe e arriti këtë rekord në moshën 21-vjeçare, në vitin 2014.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...