Kategoria Superiore

Cammarata i ndryshon fytyrën Apolonisë, mbijetesa nuk është më e pamundur

Tri ndeshjet e fundit kanë ndryshuar plotësisht situatën për Apoloninë, që jo vetëm mposhti skuadra më lart se ajo në renditje si Kastrioti e Laçi, por gjithashtu në kufirin e kohës ndali dhe një pretendent si Partizani në trasfertë në një barazim 1-1.

Kur Cammarata la Dinamon dhe mori Apoloninë, u cilësua si zgjedhja e papeshuar mirë, për faktin se fierakët përtej kualiteteve, dukej e pamundur që të shpëtonin në një kampionat të ashpër fizikisht dhe deklaratat e trajnerit italian se mund t’ia dilte, u dukën disi të nxituara, por rezultatet duket se po i japin të drejtë.

Me Partizanin, Apolonia nuk kaloi në panik madje edhe kur pësoi në fund dhe më pas guxoi edhe të merrte një pikë, ndërsa ndaj Laçit një fitore 1-0, duke treguar dhe njëherë tjetër kompaktësi në lojë, element që ishte vënë re dhe te Dinamo e Cammaratës, që ishte cinike aq sa duhej për marrjen e pikëve.

Në të dyja ndeshjet e fundit me Partizanin dhe Laçin, në fazën e parë fierakët ishin mposhtur me goleada, ndërsa tanimë situata ka ndryshuar dhe ekipi po shfaq siguri edhe në mbrojtje, dhe sidomos brishtësia në pësimin e golave duket se është hedhur pas krahëve.

Sigurisht që fierakëve në gjithë këto javë loja s’u ka munguar asnjëherë, por ajo që u ka munguar ka qenë ndoshta përvoja në menaxhimin e situatave të ndryshme komplekse gjatë ndeshjes, që duket se është përmirësuar ndjeshëm, siç u vu re dhe ndaj Partizanit e Laçit.

Pavarësisht se kurbinasve iu anulua një gol i rregullt, fakti që Apolonia nuk kaloi në panik pas këtij momenti, ishte treguesi që deri diku gjërat kanë filluar të ndryshojnë për mirë te fierakët dhe shpëtimi nuk duket më aq i pamundur.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency