Kupa e Shqiperise

Cammarata: Kualifikim i bukur, duam të kthejmë Dinamon në Superligë

Dinamo ishte një nga befasitë pozitive në fazën e 1/8-ave të Kupës së Shqipërisë, pasi mposhti Bylisin në 120 minuta lojë dhe u kualifikua për në fazën çerekfinale, ndërsa trajneri Fabrizio Camarata ishte në një lidhje direkte me emisionin “Gol pas Goli” ku foli për punën që po bën me blutë e kryeqytetit.

E keni nisur me tre fitore në po kaq ndeshje zyrtare. Ka vend për eufori?
Jo, duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë, pasi është vetëm fillimi. Duhet t’u jap meritën lojtarëve, që dhanë maksimumin sot dhe bënë shumë mirë, ndonëse kishim edhe disa mungesa të rëndësishme.

A ishte kjo fitore një lloj konfirmimi për forcën e skuadrës, duke qenë se eliminuat një ekip të Superiores?
Patjetër që kjo ndeshje do të ndihmojë edhe në ecurinë e kampionatit, por siç e kam thënë gjithmonë, duhet të punojmë ditë për ditë, që të shkojmë drejt arritjes së objektivit, që është rikthimi në Superiore.

A mund të bëjë gjëra të mëdha një skuadër që nuk ka kushtet e duhura si stadiumi, klubi, akademitë, etj.?
Kjo nuk ka lidhje shumë me rezultatet, pasi Dinamo vinte nga një periudhë shumë e vështirë dhe falë presidentin italian, po rikthehen rezultatet, por natyrisht që po punohet edhe në aspektet e tjera. Synohet ndërtimi i një kompleksi stërvitor, por kjo nuk është një punë që bëhet sot për nesër, ndaj momentalisht jemi përqendruar te objektivi për t’u kthyer në Superiore.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency