Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Camp Nou” ndryshon emër, nis zyrtarisht bashkëpunimi Barça-Spotify!

1 korriku ishte një ditë historike për Barcelonën dhe “Camp Nou”, që u bë zyrtarisht “Spotify Camp Nou”. Klubi katalanas dhe kolosi i audio-streaming më të famshëm në botë kanë nisur kështu bashkëpunimin pa humbur kohë.

Tashmë partneri kryesor zyrtar i klubit, Spotify, është i dukshëm në “Camp Nou”, ku u zbulua dhe logoja në ballin e stadiumit me lojtarët e skuadrave të para të futbollit të femrave dhe meshkujve. Pedri, Maria Leon, Ansu Fati, Alexia Putella, Aubameyang dhe Aitana Bonmati, bashkë me emrin e “Spotify Camp Nou” në qendër. Një minirevolucion ky pasi është hera e parë në histori që futbollistet e Barçës janë në ballinën e “Camp Nou”. Veç të tjerash, “Spotify” do të shfaqet nga sezoni i ri për 4 vitet e ardhshme edhe në pjesën e përparme të fanellave të Barcelonës.

Një zgjedhje preçise, pasi me aleancën e tyre Barça dhe Spotify kërkojnë të bashkojnë botën e futbollit dhe muzikës, duke krijuar edhe eksperienca për ata që frekuentojnë tribunat e “Camp Nou”, që, veç të tjerash, do të bëhet një pike takimi edhe për artistë nga gjithë bota. Kolosi i Streaming do të kalojë edhe në një tjetër kufi, pasi struktura dhe rrethinat e stadiumit do të transformohen në qendër argëtimi të hapur të nivelit botëror në qytetin e Barcelonës.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...