Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Candreva largohet nga Sampdoria, por mbetet në kampionatin italian

Antonio Candreva ndërron skuadër por mbetet në Serinë A. Sulmuesi 35-vjeçar ka mbyllur bashkëpunimin me Sampdorian dhe ka firmosur kontratë një vjeçare me opsion rinovimi me skuadrën e Salernitanës.

Futbollisti ka një eksperiencë të konsiderueshme në Serinë A, pasi ka luajtur me skuadra si Juventus, Lazio e Inter në të shkuarën, dhe ka qenë pjesë e Italisë për 9 vite në periudhën 2009-2018.

Ndërkohë, përveç Candrevës, Salernitana firmosi edhe me mesfushorin portugez Tonny Vilhena, i cili erdhi nga Espanyol në huazim me të drejtë blerjeje dhe do të mbajë fanellën me numrin 10 në klubin italian.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...