Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Cannavaro: E kishim studiuar mirë Bolognën, tani të mposhtim Napolin

Cannavaro: E kishim studiuar mirë Bolognën, tani të mposhtim Napolin
Cannavaro: E kishim studiuar mirë Bolognën, tani të mposhtim Napolin

Fabio Cannavaro debutoi në stolin e Udineses me një barazim mjaft me vlera në transfertën ndaj Bolognës, teksa friulianët u shfaqën një skuadër mjaft solide në fushën e lojës.

E pranoi këtë edhe ish-kampioni i botës me Italisë, i cili pas ndeshjes deklaroi se e kishte studiuar mirë Bolognën dhe se kjo paraqitje mund të jetë një pikë kthese për Udinesen, që lufton për të mbijetuar në elitën e futbollit italian.

“E kishim studiuar mirë Bolognën gjithë këto ditë dhe ia dinim pikat e forta e ato të dobëta. Bëmë një ndeshje shumë të mirë dhe me pak kujdes mund të kishim marrë edhe tre pikët. Këto paraqitje më ndihmojnë që të hyj në kokën e futbollistëve për t’i përmirësuar edhe më shumë”, tha Cannavaro.

Testi i radhës për Udinesen do të jetë Napoli, një tjetër kundërshtar i fortë, megjithatë Cannavaro shfaqet optimist se skuadra do të dijë të marrë pikët që i duhen.

Lexo edhe: 

“Në aspektin fizik dhe taktik tani mund të ndryshojmë shumë pak gjëra, por mund të punojmë me entuziazmin e futbollistëve. Nëse interpretojmë si duhet ndeshjet dhe qasemi në mënyrën e duhur, atëherë kemi mundësi të marrim pikët që na duhen. Do të provojmë të marrim maksimumin që në ndeshjen ndaj Napolit”, u shpreh Cannavaro.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....