Serie A

Capello: Lukaku nuk është kampion, më befasoi mbrojtja e Napolit

Romelu Lukaku ishte emri i bujshëm i merkatos së Interit, me belgun që iu bashkua zikaltërve në fillim të muajit gusht dhe arriti të gjejë dy herë rrugën e rrjetës, në dy javët e para të kampionatit.

Megjithatë për ish trajnerin e Italisë dhe shumë skuadrave të njohura europiane, Fabio Capello mendon se sulmuesi belg nuk është një kampion i madh, nga ata që mund të bëjnë diferencën.

“Ka shënuar dy gola, por nuk është një kampion i madh. Ai ka shënuar nga një gabim i portierit dhe me penallti. Është sulmues që punon mirë, lëviz shumë në fushë dhe bën pjesë te lojtarët që u duhet trajnerëve, por vetëm kaq. Sulmues që mund të bëjë diferencën është Sanchez, nëse do të rikthehet në formën e tij më të mirë. Ai po që mund të nxjerrë një gol nga hiçi dhe të vendosë një ndeshje”, tha Capello.

Duke analizuar dy javët e para të kampionatit, tekniku italian tha se vijon të mendojë që Juventus është ekipi më i mirë në Itali, ndërsa nuk e fshehu zhgënjimin për mbrojtjen e Napolit.

“Juventus konfirmoi se mbetet skuadra për t’u mposhtur. Më pëlqeu veçanërisht shumë në pjesën e parë të ndeshjes me Napolin. Këta të fundit kanë gabuar shumë në mbrojtje në dy javët e para. Mendoja se mbrojtja e Napolit është nga më të mirat në Europë, por dy javët e para më treguan të kundërtën”, u shpreh Fabio Capello.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency