Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Capello: PSG, skuadër qesharake pa Mbappenë

Fabio Capello nuk bën lojëra fjalësh kur duhet të japë opinionin e tij për një çështje futbolli, ai flet troç, madje me fjalët më të ashpra të mundshme.

“Pa Mbappenë, PSG është një ekip qesharak. Ata nuk janë ndër favoritët për Ligën e Kampionëve. I pashë dy ndeshjet e para ku treguan futboll qesharak, pastaj Mbappe u kthye dhe ne pamë një ekip tjetër.” Kështu është shprehur Fabio Capello, i pranishëm në studion e “Sky” kur u pyet për PSG-në e re të Luis Enriques.

Lexoni edhe:

Sipas ish-trajnerit italian, kampionët në fuqi të Manchester City-t mbeten favoritët kryesore edhe për këtë sezon”.

Në një tjetër pasazh, Capello komentoi formacionin titullar të Piolit:

“Jam i habitur nga mungesa e Reijnders, i vetmi që di të shpikë një pasim vertikal dhe që e kthen lojën shpejt. Në një ndeshje në shtëpi, që Milani duhet të fitojë.”

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...