Tenis

Caroline Wozniacki, “mbretëresha” e re e Australian Open

Caroline Wozniacki është “mbretëresha” e re e Australian Open. Tensitja daneze arriti të mposhte në finalen e turneut të Melbournit rumunen Simona Halep 2-1 me sete, 7-6, 3-6 dhe 6-4, në 2 orë e 49 minuta lojë. Ky është suksesi i parë i 27-vjeçares në një grand slam. Wazniacki pas këti triumfi në një finale mjaft të luftuar bëhet numri një në botë në renditjen e përgjithshme për femrat, duke zbritur nga froni pikërisht rivalen rumune Halep.
Sfida ishte spektakolare, teksa setin e parë Wozniacki e mori me shumë vështirësi me rezultatin 7-6, pasi u barazua dy herë avantazhi.

Halep, që është momentalisht numri 1 i renditjes botërore, arriti të dominote në setin e dytë dhe të triumfonte 6-3, duke barazuar rezultatin.
Gjithsesi, Wozniacki u rikthye sërish në setin e 3-të dhe arriti të fitojë me rezultatin 6-4, duke siguruar edhe triumfin në Australian Open.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency