Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Carragher: Diferenca Messi-Ronaldo? Njëri e mbylli karrierën me Kupën e Botës, tjetri me një intervistë

Legjenda e Liverpool, Jamie Carragher komentoi transferimin e Cristiano Ronaldos tek Al-Nassr në Arabinë Saudite. Ish-futbollisti theksoi se me këtë lëvizje, CR7 konfirmoi se ishte në fundin e karrierës, ndërsa nuk mungon edhe një thumbim i Carragher në drejtim të 37-vjeçarit duke theksuar se Messi e mbylli karrierën me një Kupë Bote ndërsa portugezi e mbylli me një intervistë te Piers Morgan ku kritikoi ashpër ndaj Manchester United.

“Mendoj se është një fund i trishtë për Cristiano Ronaldon, megjithatë ai dhe Messi mbeten dy nga më të mëdhenjtë. Gjithsesi, për t’i krahasuar mjafton të bëjmë një ndarje fillimisht pasi më duhet të theksoj se Messi e mbyll karrierën me një Kupë Bote ndërsa Ronaldo e mbylli karrierën me një intervistë te Piers Morgan. Mendoj se kjo nuk është lamtumira më e mirë e mundshme apo jo?”, përfundoi Carragher.

Kujtojmë se Cristiano Ronaldo prej së premtes është shndërruar në lojtarin më të ri të Al-Nassr në Arabinë Saudite, teksa firmosi një kontratë deri në vitin 2025 dhe falë 200 milionëve në sezon, shndërrohet në futbollistin më të paguar në planet.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...