Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Casemiro mes “viktimave” të revolucionit të United në 2024-ën, zbulohet destinacioni i brazilianit

Casemiro mund të jetë mes “viktimave” te Manchester United në janar.

Sipas raportimeve të medieve britanike, ish-mesfushori i Real Madridit do të jetë “viktimë” e revolucionit që “Djajtë e Kuq” po përgatitin për vitin 2024.

Lexo edhe:

Megjithatë, 31-vjeçari nuk mendon kurrsesi ta mbyllë me futbollin, pasi për të janë “ndezur sirenat” nga Arabia Saudite dhe kështu mesfushori brazilian mund të vendosë të largohet nga futbolli evropian në merkaton e dimrit.

Deri më tani këtë sezon, Casemiro numëron 12 paraqitje, 4 gola dhe 1 asist me ekipin e Ten Hag, që aktualisht renditet në vend të gjashtë të Premier League me 21 pikë në 12 ndeshje.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...