Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Casemiro: Messi vulosi një epokë, kush e do futbollin e admiron kampionin e botës

casemiro

Ish-mesfushori i Real Madrid, Casemiro ka folur së fundmi për Leo Messin, duke thurur lëvdata të ish-kapitenit të Barcelonës.

Sipas lojtarit të Manchester United, argjentinasi vulosi një epokë.

Lexo edhe:

“Ai nënshkroi një epokë, nuk mund të mohohet. Ai ka qenë gjithmonë një rival, kur kam luajtur kundër Barçës, apo kundër Argjentinës. Nuk kishte asnjë shans për të shpëtuar ndaj tij. Ata që e duan futbollin nuk është e mundur të mos e pëlqejnë Messin. Është i admirueshëm.”-tha Casemiro.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...