Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Cassano: Inzaghi nuk është Conte, Inter ta mbajë vetëm po fitoi Championsin

Cassano i përgjigjet Mourinhos
Cassano i përgjigjet Mourinhos

Antonio Cassano ka folur sërish për Interin dhe të ardhmen e Simone Inzaghit.

Ish-sulmuesi italian deklaroi se Inzaghi nuk është një trajner i nivelit të Antonio Contes dhe sipas ishit të Inter, klubi “zikaltër” duhet ta mbajë atë në rolin e drejtuesit të skuadrës vetëm në rast se ia del të fitojë Champions Leaguen.

Lexo edhe: 

“Nëse ai fiton Champions Leaguen, ai duhet të qëndrojë, është e drejtë që ai të qëndrojë. Nga brenda Interit më thonë që është njeri i mirë, punëtor, nëse evoluon si Pioli do të bëhet super. Sot, megjithatë, nuk mund të mendoj të shoh Interin në -20 pikë nga Napoli, ata bënë keq në kampionat, ata bënë mirë në Kupa, por nëse nuk fitojnë Champions League, është e drejtë që ata të ndryshojnë. Contes mund t’i pëlqejë ose jo, por ai është një trajner i lartë, ai të godet me çekan dhe gjithmonë dëshiron të fitojë, Inzaghi nuk ka një status të tillë. Sot Interi ka nevojë për një trajner me një status të rëndësishëm”-u shpreh Cassano.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...