Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Cassano: Nuk pash asgjë nga Roma, trajneri do thotë se skuadra është e fortë

Cassano i përgjigjet Mourinhos
Cassano i përgjigjet Mourinhos

Ish-lojtati i Romës, Antonio Cassano, ka analizuar në “Instagram” barazimin 0-0 mes Bayer Leverkusen dhe “verdhekuqve”.

Cassano u shpreh se gjatë gjithë ndeshjes Roma nuk vëri gjysmë aksioni, ndërsa sulmoi sërish trajnerin Jose Mourinho, për të cilin theksoi se nuk i intereson loja.

Lexo edhe: 

Nuk ka mundësi që nga fillimi në fund të shoh zënka, zënka, njerëz që hidhen në tokë, nuk kanë bërë gjysmë aksioni, gjysmë goditje në portë në 98 minuta. Por trajneri do të thotë që skuadra është e veçantë, se është e veçantë… Problemi është se në jetë, siç e ka thënë shumë herë, ai dëshiron të ketë, siç tha Napoleoni, komandantë më shumë me fat se sa të fortë. Atëherë do të thuhet se ai doli në finale dhe jo në performancë.”-tha ai.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...