Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Cassano: Po të isha Inzaghi do më vinte turp nga vetja, vetëm fitorja e Champions-it e shpëton!

Cassano sulmon Inzaghin
Cassano sulmon Inzaghin

Antonio Cassano është rikthyer për të sulmuar Simone Inzaghin për sezonin negativ që po përjeton Interi i tij.

Në një intervistë të dhënë së fundmi, Cassano u shpreh se e vetmja mundësi që ka trajneri i “zikaltërve” për të shpëtuar veten është fitorja e Champions League.

“E vetmja mundësi që kanë për të shpëtuar veten është të fitojnë Champions League, përndryshe Interi është i detyruar të ndryshojë sepse përveç derbit, Superkupa nuk shkoi mirë. Në vend që të ekzaltohesha, do të ndihesha pak i turpëruar në vendin e Inzaghit. Duhet të shqyrtojë ndërgjegjen. Vitin e kaluar bëri një katastrofë me dy trofe, por këtë vit nuk do t’a shpëtojnë më. Me -13 pikë diferencë nga kreu me 3 muaj përpara, do të më vinte pak turp i dashur Inzaghi“-tha ai.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...