Connect with us

Hi, what are you looking for?

Atletikë

Federata Shqiptare e Atletikës zhvilloi paraditen e kësaj të premteje Asamblenë e Jashtëzakonshme Zgjedhore, pas pezullimit 5 vjet të ish-presidentit, Gjergj Ruli. Taulant Stërmasi...

Atletikë

Federata Shqiptare e atletikës do të zhvillojë paraditen e nesërme Asamblenë e Jashtëzakonshme Zgjedhore pas pezullimit 5 vjet të ish-presidentit, Gjergj Ruli, dhe 4...

Atletikë

Rekordmeni botëror i garës së 10 mijë metrave, Rhonex Kipruto, është pezulluar përkohësisht nga Njësia e Integritetit të Atletikës (AIU) për përdorimin e një...

Atletikë

Më 11 mars, Jaydon Hibbert u bë atleti i ri që theu rekordin e kërcimit trehapësh. Pikërisht në Albuquerque ai regjistroi rezultatin 17.54, për...

Advertisement

SONDAZH

A besoni se Sylvinho do të ketë sukses në stolin e Kombëtares Shqiptare?

Atletikë

Mediat italiane sjellin një histori të pabesueshme, atë të kampionit shqiptar të atletikës, Izmir Smajlaj, i cili arriti majën e Europës vetëm disa muaj...