Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Cavani “braktis” Europën pas 16-vitesh, sulmuesi zyrtarizohet në klubin e ri

Edinson Cavani është zyrtarizuar si lojtari më i ri i Boca Juniors. Sulmuesi ka firmosur një kontratë deri në dhjetor të vitit 2024 me skuadrën e famshme amerikano-latine teksa braktis pas 16-vitesh Europën. Uruguajani mbërriti për herë të parë në Europë në vitin 2007 me klubin e Palermos që ishte i pari që i hapi dyert në skenat më të mëdha të futbollit europian për t’u aktivizuar më pas me Napolin, PSG apo Manchester United.

Lexo edhe:

Së fundmi, 36-vjeçari ishte pjesë e Valencias në LaLiga, mirëpo këtë sezon përfundoi jashtë planeve të skuadrës dhe zgjodhi pikërisht Boca Juniors për të vijuar karrierën. Pritet që debutimi me fanellën e Bocas të vijë më datë dy gusht në ndeshjen kundër Nacional ndërsa katër ditë më pas, e pret edhe përballja e shumëpritur me rivalët e urryer të River Plate.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...