Ligue 1

Cavani i mbyll derën Juves: Dua të fitoj akoma me PSG-në

Edhe pse është përfolur shumë për një rikthim në Itali, por këtë herë me fanellën e Juventusit, Edinson Cavani nuk ka aspak ndërmend të largohet nga Paris Saint-Germain gjatë kësaj merkatoje vere.

31-vjeçari, gjatë një interviste, deklaroi se pavarësisht se e ardhmja e një lojtari nuk varet vetëm nga dëshira e tij, por edhe nga klubi, gjithsesi nuk ka aspak ndërmend të largohet.

Uruguaiani u shpreh se te parizienët ndihet i lumtur dhe se shpreson të vazhdojë të fitojë me këtë skuadër. Gjatë këtij sezoni Cavani, ka shënuar 38 gola dhe ka dhënë 12 asiste në 46 ndeshje të luajtura.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency