Ligue 1

Cavani, me nostalgji për Parisin: Krenar që po lë gjurmë në historinë e klubit

Edinson Cavani theu heshtjen e gjatë dhe foli për mungesën e transferimit tek Atletico e Madridit gjatë merkatos së janarit. Sulmuesi uruguaian shënoi golin e 200 me skuadrën pariziene në ndeshjen kundër Bordeaux.

Cavani, i cili është në kontratë me PSG deri më 30 qershor, nuk do të rinovojë dhe nga vera do të luajë në një ekip tjetër.

“Jam i kënaqur që qëndrova. Parisi më dha shumë. Unë jam këtu për të vazhduar aventurën time në Paris, jam i lumtur dhe krenar për këtë. Nënshkrimi me Atleticon? I përket së kaluarës dhe ndonjëherë është mirë t’i lëmë këto gjëra pas. Ishte një muaj i veçantë dhe shumë i vështirë për mua”.

Cavani premtoi se do të japë maksimumin deri në ditën e fundit me kampionët e Francës.

“Është e vështirë për të gjithë lojtarët kur kalojnë kohë si këto, por është pjesë e punës sonë, futbollit. Nuk ka asgjë për të kritikuar. Vetëm punë dhe punë… Sepse, në fund të fundit, janë vetëm këto sakrifica që të lejojnë të vazhdosh përpara”.

“El Matador”, i cili zgjodhi një gol që i ka shënuar Marsejës në 2017 si më të mirin e karrierës së tij te PSG, foli pothuajse me nuanca nostalgjike për ekipin kryeqytetas.

“Kanë kaluar 6 vjet e gjysmë dhe do të bëhen 7 vjet në fund të sezonit. Shumë gjëra kanë ndodhur. Pastaj është krijuar një histori e vogël në këtë klub. Është një aventurë e shkëlqyer në jetën time, në karrierën time. Jam krenar që e di që mund të lë një gjurmë të vogël në historinë e klubit. Sidomos për tifozët, sepse më dhanë besim çdo ditë”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency