Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Cavani: Nëse më skualifikojnë mua, arbitrin duhet ta burgosin

Botërori i fundit në karrierë përfundoi keq për Edinson Cavanin. Sulmuesi pretendoi për një penallti në minutat shtesë të takimit ndaj Ganës. Uruguai fitoi 2-0, por nevojitej edhe një tjetër gol për të siguruar kalimin në raundin e 1/8-ve.

Arbitri gjerman Daniel Siebert vijoi lojën, teknologjia nuk ndërhyri, ndërkohë që lojtarët uruguaianë protestuan ashpër dhe u tërbuan për penalltinë e mohuar.

Sulmuesi i Valencias shfryu dufin ndaj monitorit të VAR-it ndërkohë që po futet në dhomat e zhveshjes, por FIFA nuk ka marrë ende një vendim në lidhje me veprimin e tij.

Cavani i është rikthyer episodit të Kupës së Botës Katar 2022. “Nëse do të më dënojnë për goditjen ndaj VAR-it, atëherë arbitri gjerman duhet të burgoset, pasi gabime të tilla nuk mund t’i bësh me VAR.

Unë jam i shqetësuar për një sanksion të mundshëm, sepse do të thotë që do të përjashtohem nga kompeticionet e ardhshme. Në futboll ndonjëherë disa episode të bëjnë të reagosh, ka adrenalinë.

Ne jemi qenie njerëzore. Reagime të caktuara nuk duhet të justifikohen, por duhet të ekzistojë edhe falja“, përfundoi goleadori 35-vjeçar.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...