Cavani: Nëse më skualifikojnë mua, arbitrin duhet ta burgosin

Botërori i fundit në karrierë përfundoi keq për Edinson Cavanin. Sulmuesi pretendoi për një penallti në minutat shtesë të takimit ndaj Ganës. Uruguai fitoi 2-0, por nevojitej edhe një tjetër gol për të siguruar kalimin në raundin e 1/8-ve. Arbitri gjerman Daniel Siebert vijoi lojën, teknologjia nuk ndërhyri, ndërkohë që lojtarët uruguaianë protestuan ashpër dhe … Vazhdoni me leximin e Cavani: Nëse më skualifikojnë mua, arbitrin duhet ta burgosin