Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Cavani: Nuk kam përjetuar situatë si kjo, tërheqjen nuk e mendoj ende

Cavani: Nuk kam përjetuar situatë si kjo

Edinson Cavani është pjesë e Valencias që prej verës së kaluar dhe në 16 ndeshje ka shënuar 5 gola, por në një intervistë për kanalin e La Liga-s zbulon se për herë të parë në karrierë po përjeton diçka ndryshe.

I mësuar të luajë gjithmonë në nivele të larta dhe të pretendojë për titull, veteran uruguaian këtë vit duhet të jap kontributin e tij për të ndihmuar Valencian të mbijetojë në elitën e futbollit spanjoll.

“Nuk kam përjetuar kurrë një situatë të ngjashme, por ndonjëherë gjërat duhen përballuar, pasi nuk ka rrugë tjetër. Kemi provuar shumë herë të ndryshojmë situatën, pasi e dimë ku jemi dhe duam ta çojmë këtë klub sa më lart të mundemi”, deklaroi Cavani.

Lexo edhe:

Ndonëse me 36 vite mbi supe, sulmuesi uruguaian nuk ka nisur të mendojë ende për tërheqjen, teksa zbulon se ka ende për të dhënë në fushën e lojës.

“Tërheqja është diçka që do të vijë në mënyrë natyrale. Kur ta kuptoj se nuk mund të jap më asgjë në fushë, atëherë do të komunikoj me njerëzit dhe do të bëj një hap pas. Për momentin ndihem mirë dhe jam gati të përballem me këto në fushë”, u shpreh Cavani.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...