Lajme

Ceferin: Shqipëria progres të jashtëzakonshëm, stadium madhështor!

 

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, i cili ka mbërritur në Tiranë për finalen e Conference League, ka vlerësuar Shqipërinë për organizimin perfekt të këtij eventi historik për vendin tonë. Qeveria e Futbollit Europian ka postuar një deklarat ëtë shkurtër të sllovenit, i cili fokusoet te progresi i Shqipërisë në futboll dhe te investimi fantastik i FSHF-së (ndihmuar nga UEFA) në bashkëpunim me qeverinë për ndërtimin e impiantit modern “Air Albania”.

Këto janë fjalët e Ceferin: “Shqipëria ka bërë një progres të jashtëzakonshëm në drejtim të zhvillimit të futbollit. Tashmë të rinjtë nga i gjithë vendi mund të ëndërrojnë një ditë të përfaqësojnë Shqipërinë në këtë stadium madhështor”.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency