Futboll

Çekiçi: Do vijë edhe momenti im në kombëtare, ëndërroj të luaj në Spanjë

Fantazisti pogradecar Endri Çekiçi ishte i ftuar në një lidhje direkte në emisionin “Zona Gol” me gazetarin Glend Tafaj, ku foli për ecurinë e karrierës në klubin turk të Ankaragucusë, si dhe pritjen për një ftesë nga kombëtarja.

Si po ecën sezoni te Ankaragucu?
Momentalisht jam i angazhuar me ekipin e Ankaragucu. Kemi një skuadër shumë të mirë dhe besoj se do qëndrojmë mes më të mirave, pasi ky është edhe objektivi i drejtuesve të klubit këtë sezon. Edhe në planin personal dua të bëj sa më mirë.

A patët sinjale nga Kombëtarja për grumbullimin e marsit?
Këtë herë jo, por nëse vazhdoj të luaj kështu besoj se do të vij dhe momenti im me Kombëtaren. U ndjeva keq këtë herë që nuk mora një ftesë, por besoj se shumë shpejt do të vij ai moment.

Cili është edhe objektivi apo ëndrra juaj në karrierë?
Shpresoj që një ditë të jem pjesë e kampionatit spanjoll. Çfarë do ftese të më vinte nga ai kampionat nuk do e refuzoja, pasi më pëlqen shumë futbolli që luhet atje.

Kush e fiton Kategorinë Superiore?
Kam luajtur në fillimet e mia për Teutën dhe presidenti Hasanbelliu më ka mbështetur shumë, ndaj shpresoj që ta fitojnë ata kampionat këtë sezon.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency