Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Centralina penalizon Leclerc, 10 vende mbrapa në garën e Arabisë

Centralina penalizon Leclerc
Centralina penalizon Leclerc

Centralina penalizon Leclerc. Nis “me malore” Botërori i Formulës 1 për pilotin e Ferrarit, që u detyrua të mbyllë para kohe garën e parë në Bahrein.

E si të mos mjaftonte kjo, në garën e dytë në Jeddah, piloti nga Monaco do të përballet me një penalizim prej 10 vendesh, për shkak të ndërrimit të centralinës.

Lexo edhe:

  1. Rregulli i ri i zëvendësimeve, nëse lojtari nuk largohet për 10 sekonda…
  2. “Çmenden” arabët, ofertë stratosferike për Lionel Messin
  3. Një Botëror “extra large”, FIFA miraton formatin e ri të enjten
  4. Bayern Mynih dhe Chelsea heqin dorë nga sulmuesi francez, Inter “fërkon duart”

Lajmin e ka dhënë vetë skuadra e Ferrarit, që ka shpjeguar se gjatë garës në Bahrein, centralina doli nga funksioni dy herë, duke komplikuar gjithçka.

Gjithsesi në shtëpinë e Ferrarit qetësojnë fansat, duke thënë se defekti është gjetur dhe centralina e re mund të përballojë të gjithë garat e sezonit.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...